Instantaneous reaction time

  • s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg


 x 
Twój koszyk jest pusty

Szybki Kontakt

Safety Solutions for Europe

 

 Mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Tel.: +48 609 625 111

        +48  602 732 280

 

 Stacjonarny: +48 22 629 07 29

  +44 742 538 275 (English) 

 

 

www.oceania-technologie.com

 

logo-ssfe

Oceania Technologie – Safety Solutions for Europe sp. z o.o. jest dostawcą specjalistycznego sprzętu dla służb ratunkowych w całej Europie i Azji Środkowej. W 2013 roku otrzymaliśmy prawa do dystrybucji produktów stworzonych przez US Safety Solutions w 33 krajach świata.

Pragniemy zaoferować naszą szeroką gamę produktów krajowym, regionalnym i lokalnym zespołom biorącym udział w działaniach w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych. W szczególności pragniemy zwrócić uwagę Państwa na dwa produkty: plakietki indykacyjne nazywane w Polsce PI1 HazMat Smart-Strip™ i plakietki HazMat Smart M-8™.

Produkty te powstały w Stanach Zjednoczonych. US Safety Solutions jest projektantem i producentem plakietek inykacyjnych HazMat Smart-Strip™. US Safety Solutions przy projektowaniu plakietek współpracował ściśle z National Technology Transfer Center w Wheeling , Wirginia Zachodnia , USA . Badania były finansowane przez NASA i FEMA , a obie agencje dostarczyły też cennej pomocy technicznej w rozwoju i testowaniu produktu, który stał się plakietką indykacyjną HazMat Smart-Strip™.

Jest to niedrogi i łatwy w użyciu klasyfikator chemiczny, który został zaprojektowany przez ratowników dla ratowników i innych osób ze służb ratowniczych oraz dla wojska.

HazMat Smart-Strip™ to plakietka , która składa się z 8 kwadratów z odczynnikami. Każdy kwadrat wykrywa obecność odpowiedniej substancji chemicznej poprzez zmianę koloru. Plakietka indykacyjna HazMat Smart-Strip™ może wykrywać substancje chemiczne, takie jak chlor, fluor, środki atakujące system nerwowy, utleniacze, arsen, siarkowodór i cyjanki.w formie zarówno ciekłej jak i w aerozolu.

Plakietki indykacyjne HazMat Smart-Strip™ są znacznie lepszą alternatywą dla dotychczasowego sposobu , w którym użytkownicy mocowali kawałki papierka pH i plakietkę M- 8 do ubrania.

Plakietki indykacyjne HazMat Smart-Strip™ są niedrogie, a używanie ich nie wymaga formalnego przeszkolenia. Osiem odczynników jest samowystarczalnych, aktywują się one prosto poprzez zerwanie pokrywy ochronnej. Po aktywowaniu plakietka może pozostać uruchomiona przez 12 godzin lub do czasu wystawienia jej na działanie jednej z ośmiu substancji.

Plakietki indykacyjne HazMat Smart-Strip™ są wykorzystywane przez ochronę Białego Domu, Secret Service USA, New York City Fire Department, Miami -Dade Fire Rescue, US Federal Bureau of Investigation (FBI), US Federal Aviation Administration, a teraz są również dostępne dla zagranicznych odbiorców. Plakietki indykacyjne HazMat Smart-Strip™ zostały również przetestowane i były używane przez żołnierzy NATO. Były też przetestowane w cywilnm laboratorium zatwierdzonym przez ISO. Oprócz zespołów ratowniczych i wojska standardowo używane są w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym.

Równolegle na potrzeby militarne US Safety Solutions zaprojektował także detektor HazMat Smart M-8 ™, który jest podobny do Smart Strip, ale przeznaczony jest wyłącznie do wykrywania środków atakujących system nerwowy. Plakietka HazMat Smart M-8 ™ jest zdecydowanie lepsza od istniejących technologicznych systemów wykrywania M-8 powszechnie używanych dotychczas przez siły zbrojne na całym świecie. Stare plakietki M-8 zostały unowocześnione tak, aby być bardziej przyjaznymi dla użytkownika, osób udzielających pierwszej i personelu wojskowego. Wcześniej żołnierze mieli trudności z przymocowaniem M-8 i M-9 do mundurów, i musieli czekać 30 sekund na uzyskanie informacji. Przy nowym urządzeniu , o nazwie HazMat Smart M-8 ™ zastępującym te stare plakietki papierowe, znajduje się zawieszka i spodnia warstwa klejąca, które pozwalają na zamocowanie plakietki na mundurze w łatwy sposób. Warstwa klejąca pozwala także na łatwe przymocowanie plakietki do innych przedmiotów lub obiektów, a wbudowany wskaźnik kolorów pozwala na szybką identyfikację środka chemicznego w formie nie tylko jak wcześniej cieczy, ale także w formie pary, drobnych kropli lub aerozoli NATYCHMIAST identyfikuje trzy główne typy czynników działających na układ nerwowy, a nie jak wcześniej po pewnym czasie. Ponadto HazMat Smart M-8 ™, pokryta jest warstwą ochronną UV z przodu, co pozwala na właściwe zachowanie materiału odczynnika. Plakietki pakowane są indywidualnie, mogą być więc łatwo użyte, nie tworząc odpadów. Można się nimi tez posłużyć mając ręce w rękawiczkach. 

 Sprzęt do wykrywania substancji chemicznych jest obecnie w powszechnym użyciu z wielu oddziałach obrony cywilnej i innych służbach. Jeśli potrzebują Państwo próbki tych produktów lub dalszych materiałów informacyjnych o ich użytkowaniu i skuteczności, prosimy o kontakt.